close
تبلیغات در اینترنت
آشنایی با فرمت های تصاویر

آشنایی با فرمت تصاویر
عكسها دارای فرمت های زيادی مي باشند که معروف ترین آن ها عبارتند از :

Graphic interchange Format - gif

Joint Photographic Experts Group - jpg

Portable Network Graphics - Png

عكس ها با فرمت gif بيشترين استفاده را در وب دارند و به دلیل حجم کم محبوب ترين نوع عكس میباشنداين نوع فرمت 256 رنگ را پشتيبانی مي كند و از ويژگی های ديگر آن Interlacing ،  transparency , animation است.

Transparency به شفافيت يك عكس می گويند كه در اصطلاح پشت نما ناميده می شود اين ويژگی به این معنی است كه عكس آنقدر شفاف می باشد كه شما مي توانيد  متن یا رنگ زير آن عكس را ببينيد.

Interlacing گاهی وقت ها شما منتظر می شويد تا يك عكس به دليل بزرگی اندازه بارگذاری شود بعد آنراببينيد اما اگر عكسي اين ويژگی را داشته باشد كم كم  كامل خواهد شد يعنی خط به خط به عكس اضافه می شود تا كامل بارگذاری شود .

Animation عكسهای متحرك را مي گويند و فقط اين فرمت است كه از متحرك سازی عكس حمايت مي كند .عكس هايی با فرمت jpg حدود 16 ميليون رنگ را پشتيبانی مي كنند و نسبت به فرمت gif از حجم بالاتر وكيفيت بهتری  برخوردار هستندتمام ويژگی های gif را دارند به غير از Animationفرمت png عمر كمتر و توانايی های بيشتری دارد در واقع مخلوطی ازدو فرمت قبلی است  يعنی كيفيت jpg وحجم كم gifدر تولید محتوا تصاویر با فرمت  jpg  برای تصاویر پشت زمینه مناسب هستند.در صورتی که بخواهیم تصاویرما متحرک باشند از تصاویری با فرمت gifاستفاده می کنیم. هرگاه نیاز باشد که تصویری را روی تصویردیگر قرار دهیم بهتر است از تصاویری با فرمت Png کمک بگیریم.

 

منبع : سایت خزر موج


نویسنده : حمیدرضا کارگر | تاریخ : جمعه 28 فروردين 1394 | بازدید ها : 33 بار